Menu

Ugens hjemmekampe

 


Ugens hjemmekampe - Uge 19

 

OBS! GRUNDET COVID-19, SKAL ALLE HOLD MØDE FREM OMKLÆDTE


Du kan fra en Smartphone vende den rundt for at se bredformat eller se oversigten her

 

Hjemmekampe - Uge 19        
DAG/DATO KL. RÆKKE PULJE HJEMME UDE BANE
             
MANDAG            
10-05-2021 16:45 U13 Drenge M (08) 8M Forår Mester FB HIK 2 Bane 2 A
10-05-2021 19:15 U21 B, 2021 forår  Pulje 2 FB Karlslunde IF Bane 5
             
TIRSDAG            
11-05-2021 19:00 Herre Senior 1 7M Forår P1 7M HS2 FC Breeze Bane 10 A
11-05-2021 20:30 Herre Senior 3 7M Forår P1 7M HS27 FA 2000 6 Bane 10 A
11-05-2021 20:30 Herre Senior 3 7M Forår P5 7M HS4 CBS Sport  Bane 10 B
             
ONSDAG            
12-05-2021 19:15 U19 Drenge Øst 2 Forår  Øst 2 02-1 Køge 2 Bane 5
             
TORSDAG   HELLIGDAG - KR. HIMMELFART        
13-05-2021 10:00 U15 Drenge 3 (06) Forår P3B 06-2 Skjold 3 Bane 4
13-05-2021 10:00 Herre Senior 2 7M Forår P4 7M HS1 KFB Bane 2 A
13-05-2021 10:00 Herre Senior 3 7M Forår P3 7M HS19 Copenfalster FF Bane 2 B
13-05-2021 12:00 Herre Senior 3 7M Forår P6 7M HS3 Hekla Bane 2 A
13-05-2021 12:00 M+ 32 2 7M Forår P1A M+32 11M Rødovre 2 Bane 4
13-05-2021 14:00 Serie 3, P8/11 Forår P8 3. HS FC Randoms 2 Bane 4
13-05-2021 14:00 Herre Senior 2 7M Forår P1 7M HS6 O. Amager KIF Bane 5 A
             
FREDAG            
14-05-2021 18:15 Herre Senior 1 7M Forår P2 7M HS10 FC Newborn Bane 4 A
14-05-2021 18:15 Herre Senior 2 7M Forår P3 7M HS17 Slagge Bk. Bane 4 B
14-05-2021 18:30 Herre Senior 2 7M Forår P2 7M HS29 Team 2. Sal Bane 2 A
14-05-2021 18:30 Herre Senior 4 7M Forår P3 7M HS30 Vanløse 2 Bane 2 B
14-05-2021 19:00 Serie 3, P8/11 Forår P10 17. HS Union 3 Bane 3
14-05-2021 19:45 Herre Senior 5 7M Forår P5 7M HS32 Skovshoved IF Bane 2 A
14-05-2021 19:45 Herre Senior 5 7M Forår P4 7M HS25 FC Ryparken 6 Bane 2 B
             
LØRDAG            
15-05-2021 10:00 U13 Drenge 4 (08) 8M Forår P4 08 A2 KB 6 Bane 2 A
15-05-2021 10:00 Herre Senior 4 7M Forår P8 7M HS21 Nørrebro Utd.7 Bane 2 B
15-05-2021 10:00 U15 Drenge 1 (06) Forår P1 06-1 B 1903 2 Bane 4
15-05-2021 12:00 Serie 2, P5/6 Forår P6 2. HS Viktoria 2 Bane 4
15-05-2021 12:00 U16 Drenge Øst 2 Forår (05) Øst 2 05 A1 Fr. Amager Bane 2
15-05-2021 12:00 Herre Senior 5 7M Forår P2 7M HS14 Sdr.bro Fight 3 Bane 11 A
15-05-2021 14:00 U17 Drenge M (04-05) Forår Mester 04-1 Brønshøj Bane 4
15-05-2021 16:00 Serie 5, P18/25 Forår P23 26. HS Sundby 3 Bane 4
15-05-2021 16:00 Herre Senior 3 7M Forår P4 7M HS16 FA 2000 5 Bane 2 A
15-05-2021 16:00 Herre Senior 4 7M Forår P2 7M HS20 Sdr.bro Fight 2 Bane 2 B
15-05-2021 16:30 Nedrykningsspil KS Pulje 1 1. HS HB Stadion
             
SØNDAG            
16-05-2021 10:00 U13 Drenge M (08) 8M Forår Mester 08 A1 KB 3 Bane 5 A
16-05-2021 10:00 Herre Senior 5 7M Forår P5 7M HS13 Valby 6 Bane 5 B
16-05-2021 10:00 U17 Drenge 2 (04-05) Forår P2 04-2 AB Tårnby 3 Bane 11
16-05-2021 10:00 Serie 5, P18/25 Forår P19 13. HS Hekla 3 Bane 2 
16-05-2021 10:00 U14 Drenge M (07) Forår Mester 07-1 Husum Bane 4
16-05-2021 12:00 Serie 4, P13/16 Forår P13 24. HS CSC 2 Bane 11
16-05-2021 12:00 Serie 4, P13/16 Forår P14 23. HS Vanløse  IF 4 Bane 5
16-05-2021 12:00 Serie 5, P18/25 Forår P20 5. HS KFB 3 Bane 4
16-05-2021 12:00 Kvinde Senior 1 7M Forår P2 7M DS1 Nørrebro Utd. Bane 2 A
16-05-2021 12:00 Kvinde Senior 2 7M Forår P3 7M DS2 Pan Fodbold Bane 2 B
16-05-2021 12:30 1. Division Slutspil Pulje 1 1. DS FC Damsø Stadion
16-05-2021 14:00 U12 Piger (09) 8v8 1 Forår Pulje 1 PIGE 09-1 BK Hekla 1 Bane 2 A
16-05-2021 14:00 Herre Senior 4 7M Forår P4 7M HS11 Pan Fodbold Bane 5 A
16-05-2021 14:00 Serie 3, P8/11 Forår P11 15. HS HIK 3 Bane 4
16-05-2021 16:00 Serie 5, P18/25 Forår P25 25. HS Tsunami FC Bane 2
16-05-2021 16:00 Serie 4, P13/16 Forår P15 10. HS KFB 2 Bane 4
16-05-2021 16:00 Herre Senior 3 7M Forår P2 7M HS5 Hajduk SPuL Bane 5 A

 

Retningslinjer for kampe på Jens Jessens Vej:

  • Når man møder til kamp, skal man spritte hænder af inden man går ind på anlægget. Der hænger fyldte dispensere med håndsprit ved klubhusets indgang både før og efter den lille grønne gangbro.
  • Det samlede antal personer, der er en del af aktiviteten på en bane, må ikke overskride forsamlingsloftet (75)
  • Der skal i tilknytning til kampbanen laves særlige afmærkede officials/udskiftningsområder
  • Der skal i tilknytning til kampbanen laves særlige afmærkede tilskuere områder
  • Ovenstående områder afmærkes af trænere/holdansvarlige med toppe/kegler 
  • Dette gælder også for udeholdets officials og tilskuere
  • Tilskuere skal, inde i de afmærkede områder, holde mindst 1 meters afstand imellem sig
  • Der skal være god afstand til de øvrige baner, hvor der er aktiviteter
  • Tilskuere bliver betragtet som en del af den aktivitet de er tilskuere til 
  • Opvarmning for udskiftere kan foregå i de opmærkede udskiftningsområder eller i umiddelbar tilknytning dertil.
  • Man må ikke kunne opfattes som en del af en anden gruppe/kamp på anlægget
  • Der må ikke indtræde nye hold på det afmærkede område for kampbanen, før alle andre har forladt området

  • En 11-mandskamp bør aldrig have flere end 35 aktører i alt (2 x 14 spillere, 2 x 3 trænere/holdledere og 1 dommer), det giver mulighed for op til 40 tilskuere
  • En 8-mandskamp ungdom, bør aldrig have flere end 29 aktører i alt (2 x 11 spillere, 2 x 3 t trænere/holdledere og 1 dommer), det giver mulighed for op til 46 tilskuere
  • En 7-mandskamp senior, bør ikke have flere end 25 aktører i alt (2 x 10 spillere, 2 x 2 trænere/holdledere og 1 dommer) det giver mulighed for op til 50 tilskuere
  • En 5-mandskamp på én bane ad gangen - selvom det er et stævne med i alt fire fremmødte hold, bør ikke have flere end tilsammen 21 aktører (2 x 8 spillere, 2 x 2 trænere og 1 dommer), det giver mulighed for op til 54 tilskuere
  • En 3-mandskamp på én bane ad gangen - selvom det er et stævne med i alt fire fremmødte hold, bør ikke have flere end tilsammen 17 aktører (2 x 6 spillere, 2 x 2 trænere og 1 dommer), det giver mulighed for 58 tilskuere

Vi beder samtlige om at overholde og respektere de skitserede krav og regler. Det sker i tillidens tegn og brydes den, så aflyses de resterende kampe for det pågældende hold. 
 
Kampe i FB de næste 7 dage
Maj 2021
15.
lørdag
10.00
FB
4 - 5
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
B 1903 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
15.
lørdag
10.00
FB 21
UHT
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P8
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2B - 7-mands
Nørrebro United 7
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2B - 7-mands
15.
lørdag
10.00
FB 2
5 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (08) 8M Forår • P4
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 8-mands
KB 6
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 8-mands
15.
lørdag
11.00
FB
UDS
Herrer
U16
U16 Drenge Øst 2 Forår (05) • Øst 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2
15.
lørdag
12.00
FB 2
UDS
Herrer
Senior
Serie 2, P5/6 Forår • P6
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
Viktoria 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
15.
lørdag
12.00
FB 27
2 - 2
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Forår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 11
Sønderbro Fight 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 11
15.
lørdag
14.00
FB
2 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge M (04-05) Forår • Mester
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
Brønshøj
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
15.
lørdag
16.00
FB 11
livescore
4 - 3
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P4
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 7-mands
FA 2000 5
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 7-mands
15.
lørdag
16.00
FB 20
UHT
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2B - 7-mands
Sønderbro Fight 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2B - 7-mands
15.
lørdag
16.00
FB 22
livescore
2 - 7
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P23
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
Sundby 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
16.
søndag
10.00
FB 15
UHT
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P19
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2
Hekla 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2
16.
søndag
10.00
FB 2
-
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (04-05) Forår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 11
AB Tårnby 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 11
16.
søndag
10.00
FB
-
Herrer
U14
U14 Drenge M (07) Forår • Mester
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
Husum
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
16.
søndag
10.00
FB
-
Herrer
U13
U13 Drenge M (08) 8M Forår • Mester
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5A - 8-mands
KB 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5A - 8-mands
16.
søndag
10.00
FB 30
-
Herrer
Senior
Herre Senior 5 7M Forår • P5
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5B - 7-mands
Valby 6
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5B - 7-mands
16.
søndag
12.00
FB 14
-
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P14
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5
Vanløse IF 4
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5
16.
søndag
12.00
FB 17
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P20
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
KFB 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
16.
søndag
12.00
FB
-
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 1 7M Forår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 7-mands
Nørrebro United
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 7-mands
16.
søndag
12.00
FB 2
-
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Forår • P3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2B - 7-mands
Pan Fodbold
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2B - 7-mands
16.
søndag
12.30
FB
-
Kvinder
Senior
1. Division Slutspil • Pulje 1
Frederiksberg IP, kunst
Stadion
FC Damsø
Frederiksberg IP, kunst
Stadion
16.
søndag
14.00
FB 1
-
Kvinder
U12
U12 Piger (09) 8v8 1 Forår • Pulje 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 8-mands
BK Hekla 1
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2A - 8-mands
16.
søndag
14.00
FB 9
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Forår • P11
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
HIK 3
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
16.
søndag
14.00
FB 12
-
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P13
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 11
CSC 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 11
16.
søndag
14.00
FB 16
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P4
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5A - 7-mands
Pan Fodbold
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 5A - 7-mands
16.
søndag
16.00
FB 10
-
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P15
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
KFB 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 4
16.
søndag
16.00
FB 21
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P25
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2
Tsunami FC
Kunst, Jens Jessens Vej
Kunstbane 2
17.
mandag
19.00
FB 6
-
Herrer
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
FC Breeze
Kunst, Jens Jessens Vej
17.
mandag
19.30
FB
livescore
-
Herrer
Senior
U21 B, 2021 forår (1999 og yngre) • Pulje 2
Kunst, Jens Jessens Vej
Hundested IK
Kunst, Jens Jessens Vej
17.
mandag
22.00
FB
-
Herrer
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Nørrebro United 5
Kunst, Jens Jessens Vej
18.
tirsdag
19.30
FB 6
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Forår • P8
Kunst, Jens Jessens Vej
Sønderbro Fight 3
Kunst, Jens Jessens Vej
18.
tirsdag
20.30
FB 8
-
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P3
Kunst, Jens Jessens Vej
HB 10
Kunst, Jens Jessens Vej
18.
tirsdag
20.30
FB
-
Herrer
M+32
M+32 2 Forår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
Hekla
Kunst, Jens Jessens Vej
19.
onsdag
18.00
FB 14
-
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P5
Kunst, Jens Jessens Vej
Prespa
Kunst, Jens Jessens Vej
19.
onsdag
18.00
FB 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (07) Forår • P4B
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 4
Kunst, Jens Jessens Vej
19.
onsdag
19.30
FB 23
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P2
Kunst, Jens Jessens Vej
FC Ryparken 3
Kunst, Jens Jessens Vej
19.
onsdag
19.30
FB 18
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P5
Kunst, Jens Jessens Vej
B 1903 5
Kunst, Jens Jessens Vej
20.
torsdag
18.00
FB 2
-
Herrer
U15
U15 Drenge 3 (06) Forår • P3B
Kunst, Jens Jessens Vej
Nørrebro United
Kunst, Jens Jessens Vej
20.
torsdag
19.00
FB 7
-
Herrer
Senior
Hovedstads 7’er pokalen 2020/21 (Herrer) • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
FC One Team
Kunst, Jens Jessens Vej
20.
torsdag
19.30
FB
-
Herrer
M+50
M+50 2 Forår • P2
Frederiksberg IP, kunst
Valby Bk.
Frederiksberg IP, kunst
20.
torsdag
20.15
FB 17
-
Herrer
Senior
Serie 5, P18/25 Forår • P20
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Valby 7
Kunst, Jens Jessens Vej
21.
fredag
17.00
FB 1
-
Herrer
U11
U11 Drenge (10) 8v8 1 Forår • Pulje 2
Kunst, Jens Jessens Vej
BK Hellas 1
Kunst, Jens Jessens Vej
21.
fredag
18.30
FB 13
-
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P4
Kunst, Jens Jessens Vej
Olympia 1921
Kunst, Jens Jessens Vej
21.
fredag
18.30
FB 19
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Valby 3
Kunst, Jens Jessens Vej
21.
fredag
18.30
FB 17
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P6
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 8
Kunst, Jens Jessens Vej
21.
fredag
18.30
FB 22
-
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P7
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Valby 7
Kunst, Jens Jessens Vej
21.
fredag
19.00
FB 3
-
Herrer
Senior
Serie 3, P8/11 Forår • P10
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Valby 5
Kunst, Jens Jessens Vej