-

Genvej til KampKlar: https://mit.dbu.dk

Log på med brugernavn og password - for at udfylde elektronisk holdkort og administrere dit hold


-
 

Oversigt over ungdomsafdelingens trænere FORÅR 2017

-

Kontaktpersoner - FB's Ungdomsafdeling
Afdeling Hold/Årg. Række Træner Tlf. Mail
UU Ungdomsfmd.   Max Wettendorff 28 26 26 26 mw@frederiksberg-boldklub.dk
  Børneafd.leder Børn Hanne Kjærby 40 93 36 94 hk@frederiksberg-boldklub.dk
  Social Koord. Events Mai Hørmann Jensen 61 30 95 73 mj@frederiksberg-boldklub.dk
  Medlem Materialer Michael Søby 28 87 28 05 ms@frederiksberg-boldklub.dk
  Medlem Kurser og uddannelse Sofia Opazo Uldal 41 44 02 49 sou@frederiksberg-boldklub.dk
  Medlem Sociale medier Allan Madsen 30 11 20 50 am@frederiksberg-boldklub.dk
  Adm. leder   Martin Busk 20 58 08 98 mb@frederiksberg-boldklub.dk
Målmandstræning          
  Målmandstræner   Per Esmann 20 96 68 68 esmann1@live.dk
  Målmandstræner   Anne Dahl 28 32 29 59 dahl.anne1@gmail.com
U19+U17 Drenge          
11M 99-1 U19 Drenge M Jakob Brodersen 60 13 60 34 jakobhb9@gmail.com
  99-2 U19 Drenge 1 - FB2 Lasse Jestrup Mortensen 40 50 10 03 lasselasse@me.com
U18 Piger          
11M 99-00 Spiller på DS2+3 - Kontakt -> Maria Mauno Anghus 31 41 06 20 mmauno77@gmail.com
U16 Drenge          
11M 01-1 U17 Drenge M Emil Sjølin Andersen 29 47 93 25 sjolin94@hotmail.com
  01-2 U16 Drenge 1 Johan Stensgaard Bønding 26 14 71 27 johansb194@gmail.com
  01-2   Ronnie Mori 50 59 12 28 ronniermori@gmail.com
  01-2   Victor Schouw 24 64 19 29 schouw92@gmail.com
U15 Drenge          
11M 02-1 U15 Drenge M Martin Teglman 30 34 16 34 martinteglman@hotmail.com 
  02-1   Carsten Timm 22 33 47 00 carsten.p.timm@gmail.com
U14 Drenge          
11M 03-1 U14 Drenge 1 Mikkel Thiim  26 15 02 18 mikkelmikalski@yahoo.dk
  03-1   Kasper Kielgast Poulsen 30 32 95 63 kappiekp@gmail.com
  03-1   Thomas Kielgast Røddik 60 60 76 58 thomasroddik92@gmail.com
  03-2 U14 Drenge 5 - FB2 Eddie Alcaraz 28 94 81 27 eddie221128@yahoo.dk
  03-2   Marcus Dalsgaard Hansen 51 41 40 19 marcusdh@live.dk
U14 Piger          
11M Pige 02-03 U14 Piger 2 - 11M Hans Seeberg 41 91 44 12 hans.seeberg@gmail.com
  Pige 03   Helen Hartmann 26 20 41 61 helen@m-hartmann.dk
11M Pige 03 U14 Piger 2 - 7M Anders Folke Henningsen 61 14 11 12 anfolk@gmail.com
U13 Drenge          
8M 04-1 U13 Drenge 1 Torben Abildskov 20 75 00 86 torbenabildskov@alleparken.dk
  04-1   Marc Cavagnaro 24 84 22 66 marc@cavagnaro.dk
  04-2 U13 Drenge 5 - FB2 Alexander Busk Engel 29 89 53 92 alexanderbusk@live.dk
  04-2   Brian Larsen 40 20 91 21 brian_larsen@yahoo.com 
  04-3 U13 Drenge 7 - FB3 Samba Goddard 21 87 80 38 samba-1963@hotmail.com
  04-3   Jeppe Sjølin Andersen 29 79 09 26 jeppesjolin@hotmail.com
U13 Piger          
8M Pige 04-05 U13 Piger 2 Ari Olesen 22 53 56 65 ari@aabonet.dk
  Pige 04-05   Jan Loui Andersen 61 77 86 99 jan@karruselforlag.dk
  Pige 04-05   Charlotte Humble Andersen   rumbasse@gmail.com
U12 Drenge          
8M 05 A U12 Drenge A Thorsten Jessen 27 28 08 72 thorsten@abild.com 
  05 A   Christian Kjærgaard 20 65 57 65 chrisistuta@gmail.com
  05 A   Allan Nordquist 40 54 51 89 allannord@hotmail.com 
  05 B U12 Drenge B  Bülent Ergüc 41 45 43 82 berguc4@gmail.com
  05 B   Sofus Krogh Eriksen 26 23 68 06 sofuskrogheriksen@gmail.com
  05 C U12 Drenge C  Omar Alali 60 61 05 77 omaralali18@hotmail.com
  2005 Koord.   Jane Bassøe 27 21 19 28 jane@jbassoe.dk
U11 Drenge          
8M 06-1 U11 Drenge A Jesper Krogsgaard Petersen 29 87 77 39 jesper.k.petersen@hotmail.com
  06-1   Anders Blom Sørensen 40 40 45 67 anders@mariendalfriskole.dk
  06-2   Mick Krogh 40 68 33 44 mick-mustang@hotmail.com
  06-2   Leonard Cazimi 60 48 62 89 leonard02@outlook.dk
  06-3 U10 Drenge C - FB2 Jakob Brodersen 60 13 60 34 jakobhb9@gmail.com
  06-3   Dharmendar Singh Gura 28 25 42 36 guradharmendar@gmail.com
  06-3   Ky Bac Nguyen   jackynguyen0707@gmail.com
U11 Piger          
5M STÆVNE Pige 06 U11 Piger  Dorthe Rasmussen 40 53 06 65 druen123@gmail.com
  Pige 06   Jesper Knage 50 60 79 39 jknage@yahoo.dk
U10 Drenge          
5M STÆVNE 07-1 U10 Drenge A Jacob Jørgensen 40 63 33 50 jacobj1976@gmail.com
  07-1   Claus Nielsen 40 98 04 15 blomqvistnielsen@gmail.com
  07-2 U10 Drenge B Henrik Breer 27 12 64 94 henrik_breer@hotmail.com
  07-2   Mathias Fischer Holm 40 21 70 55 m.holm@outlook.dk
  07-3 U10 Drenge C Martin Holritz Bundgaard 30 25 07 21 martin-bundgaard@outlook.dk
  07-3   Stine Skræm 23 41 11 28 stineskraem@gmail.com
U10 Piger          
5M STÆVNE Pige 07 U10 Pige Stævne A  Peter Brandenborg 20 80 39 07 pbr@fihpartners.dk
  Pige 07 U10 Pige Stævne B  Frederik Meldal Nørgaard 29 21 63 18 frederikmnorgaard@gmail.com
U9 Drenge          
5M STÆVNE 08-gul-sort U9 Drenge Stævne C P2 - FB1 Rasmus Friis-Nielsen 22 35 32 71 rasmusfriis_nielsen@hotmail.com
  08-gul-sort U9 Drenge Stævne B P2 - FB1 Edon Sejdi 28 45 89 55 edon0034@gmail.com
  08-rød U9 Drenge Stævne B P3 - FB2 Henrik Ole Nielsen 25 16 99 31 henrikolenielsen63@gmail.com
  08-rød   Thomas Frøbert 25 26 34 33 thf@bechbruun.com
  08-hvid U9 Drenge Stævne B P3 - FB3 Dan Mildam 30 24 37 17 danmildam@hotmail.com
  08-hvid   Anders Holm Nielsen 28 44 95 38 andskij@hotmail.com
  08-hvid   Mohamed Elmasri   hamadaelmasri@hotmail.com
  08-hvid   Pernille Andersen 53 77 24 29 panilaandersen@yahoo.com
  08-blå U9 Drenge Stævne C P3 - FB2 Jonas Heltberg 29 62 40 80 joh.plo@dadl.dk
  08-blå   Jens Nøhr 21 69 00 14 jns@nykredit.dk
  08-blå   Morten Kryger 26 22 46 76 morten.kryger@me.com
U9 Piger          
5M STÆVNE Pige 08 U9 Piger B/C Stævne Maja Volquards Hesselholt 61 66 61 31 mvh@tholstrup.dk
  Pige 08   Bo Møller Stensgaard 41 67 80 40 bomstensgaard@gmail.com
  Pige 08   Simon Vöge Hansen   simonvogehansen@gmail.com
U8 Drenge          
5M STÆVNE 09-gul U8 Drenge Stævne B P2 - FB1 Michael Winther 41 93 97 87 winther1310@hotmail.com
  09-gul   Morten Rahbek Keseler 26 15 85 86 mortenkeseler@hotmail.com
  09-sort U8 Drenge Stævne C P2 - FB1 Alexander Kofod 29 42 14 42 alexanderbk@me.com
  09-sort   Regitze Kofod 26 14 84 11 regitze83@hotmail.com
  09-rød U8 Drenge Stævne C P3 - FB2 Morten Dines Johansen 21 97 16 06  mdinesjohansen@gmail.com
  09-rød   Steen Løgstrup Nielsen 26 82 03 88 spn@us.dk
  09-hvid U8 Drenge Stævne B P3 - FB2 Jonathan Krahl Hansen 31 33 46 63 jonathan@ja-ja.dk
  09-hvid   VAKANT    
U8 Piger          
5M STÆVNE Pige 09 U8 Piger Stævne  Anna Louise Engberg 20 26 76 46 anna_engberg@hotmail.com
  Pige 09   Rico Mattsson 72 42 52 46 rima@borsen.dk
U7 Drenge          
3M STÆVNE 10-gul U7 Drenge Stævne P2 - FB1 Kasper Koch 61 30 94 09 kko@fihpartners.com
  10-gul   Peter Brun 30 58 49 51 peterbrun77@gmail.com
  10-sort U7 Drenge Stævne P5 - FB2 Brian Bilde Sørensen 26 28 57 08 bbilde@yahoo.com
  10-sort   Lars Christensen 61 37 64 09 larsmackay@gmail.com
  10-rød U7 Drenge Stævne P3 - FB3 Martin Jensen 26 25 62 41 mkj@revitax.com
  10-rød   Rune Nielsen 30 10 02 52 runn@tv2.dk
  10-hvid U7 Drenge Stævne P5 - FB4 Frej Jackson 29 72 44 77  frejjackson@gmail.com
  10-hvid   Carsten Frandsen 25 10 19 34 ccfrandsen@gmail.com
  10-hvid   Torsten Munk 51 88 18 55 munktorsten@gmail.com
U6/U7 Piger          
  Pige 10/11 U7 Piger Stævne Vibeke Miller Breinholt 30 79 74 45 vmillerbreinholt@yahoo.dk
  Pige 10/11   Morten Miller 23 67 87 32 mmiller@mycometer.dk
U6 Drenge          
3M STÆVNE 11-gul U6 Drenge Stævne P2 - FB1 Martin Brejner 26 74  60 71 martinbrejner@hotmail.com
  11-gul   Steen Petersen 61 70 42 51 steenben3@gmail.com
  11-sort U6 Drenge Stævne P4 - FB2 Morten Thrane Hansen 22 48 66 21 mortenpth@hotmail.com
  11-sort   Jon Pagh 53 56 55 87 jonpagh7@gmail.com
  11-rød U6 Drenge Stævne P5 - FB3 Flemming Strandet 31 22 43 75 flemmingstrandet@gmail.com
  11-rød   Betina Strandet 31 26 43 76 betinastrandet@gmail.com
  11-rød   Martin Burmester 41 63 36 61 marbur33@hotmail.com
U5 Drenge          
  12-gul % kampe Allan Kristoffersen 61 61 67 24 a.kristoffersen82@gmail.com
  12-gul   Morten Bjergmann 52 17 20 13 bjergmann@hotmail.com
  12-sort U5 Drenge Stævne P1 Thomas Rørbeck Nørreby 40 76 74 24 thomasnoerreby@gmail.com
  12-sort   Gavin Green 99 55 21 94 gagre@dongenergy.dk
  12-rød % kampe  Thomas Smith 51 80 99 97 tu@smithers.dk
  12-rød   Mads Gundelund Gerlach 42 73 48 73 mgg@detaljen.dk
  12-hvid % kampe Morten Grüning 27 28 11 12 mortgrun2@hotmail.com
  12-hvid   Kirsten Lindemark 60 64 10 74 kirstensif@gmail.com
U4/U5 Piger          
  Pige 12/13 % kampe Georg Steffensen 25 55 04 50 georg@post3.tele.dk
  Pige 12/13   Torfi Johannesson 29 69 29 33 torfi.johannesson@gmail.com