-


Opdateret 3. april 2017


Genvej til KampKlar: https://mit.dbu.dk

Log på med brugernavn og password - for at udfylde elektronisk holdkort og administrere dit hold

-

  Forår 2017    
 
Række Forår 2017 Navn Mobil E-mail
Seniorformand Mads Fischer 60433860 mf@frederiksberg-boldklub.dk
11M-Herrer - Åbne hold:      
1.HS i Københavnserien (FB1)      
Københavnsserien - Pulje 1      
1.HS-Cheftræner: Iørn Uldbjerg 26149946 iu@sysmail.dk
1.HS-Assistenttræner: Toke Madsen 25810479 toke1013@hotmail.com
1.HS-Fysioterapeut: VAKANT    
1.HS-Målmandstræner: VAKANT    
1.HS-Holdleder: Jon Cavagnaro 23276596 jon_ghc@hotmail.com
2.HS i Serie 2 (FB3)      
Serie 2 - Pulje 5      
2.HS-Træner: Thomas Terkelsen 20739474 thomas.terkelsen@hotmail.com
2.HS-Assistenttræner: VAKANT    
3.HS i Serie 2 (FB2)      
Serie 2 - Pulje 6      
3.HS-Træner: Shawn Kelly 40468538 shawn.kellydk@gmail.com
3.HS-Assistenttræner: VAKANT    
4.HS i Serie 3 (FB6)      
Serie 3 - Pulje 8      
4.HS-Cheftræner: Morten Sandholm 72202755 mojen.madsen@gmail.com
4.HS-Assistenttræner: Kristian Bonde 20514544 kristianbonde@gmail.com
5.HS i Serie 5 (FB11)      
Serie 5 - Pulje 20      
10.HS-Ansvarlig: Thomas Frederiksen 28270285 tfrederiksen@gmail.com
10.HS-Ansvarlig: Yunus Arabaci 60427504 yunusarabaci4@gmail.com
11M-Kvinder - Åbne hold:      
1.DS i 1. Division (FB1)      
Slutspil 1. Division - Pulje 1      
1.DS-Cheftræner: Bjørn Rasmussen 31601893 hrbjoernrasmussen@gmail.com
1.DS-Assistenttræner og teamchef: Mads Fischer 60433860 mads.h.fischer@gmail.com
1.DS-Målmandstræner Claus Danielsen 20115065 clausdan1985@gmail.com
2.DS i Serie 1 (FB2)      
Serie 1 - Pulje 1      
2. DS-Cheftræner: Maria Mauno Anghus 31410620 mmauno77@gmail.com
2.DS-Assistenttræner: Pernille Vestergaard 28979193 pernillevestergaard86@hotmail.com
3.DS i Serie 2 (FB3)      
Serie 2 - Pulje 2      
3. DS-Cheftræner: Maria Mauno Anghus 31410620 mmauno77@gmail.com
3. DS-Assistenttræner: Pernille Vestergaard 28979193 pernillevestergaard86@hotmail.com
11M-Herrer - Lukkede hold:      
10.HS i Serie 5 (FB19)      
Serie 5 - Pulje 18      
25.HS-Ansvarlig: Marcus Dalsgaard Hansen 51414019 marcusdh@live.dk
25.HS-Ansvarlig: Mathias Krogh Søegaard 21633897 soegaardmathias@hotmail.com
11.HS i Serie 3 (FB5)      
Serie 3 - Pulje 9      
11.HS-Ansvarlig: Lasse Rosfeldt 42306752 lasserosfeldt@hotmail.com
11. HS-Ansvarlig: Martin Rømer Carstensen 40764669 martinrc@me.com
12.HS i Serie 4 (FB7)      
Serie 4 - Pulje 13      
12.HS-Ansvarlig: Johannes Lauridsen 53828828 johannes.lau@gmail.com
12.HS-Ansvarlig: Kristian Leer 21258366 kristianleer1@hotmail.com
13. HS i Serie 5 (FB13)      
Serie 5 - Pulje 21      
13.HS-Ansvarlig: Oliver Lucht 21121866 oliverlucht@hotmail.dk
13.HS-Ansvarlig: VAKANT    
14.HS i Serie 5 (FB12)      
Serie 5 - Pulje 22      
24.HS-Ansvarlig: Morten Brandt Nilsson 24851326 mbrandtnilsson@hotmail.com
24.HS-Ansvarlig: Andreas Hjortdal 53556501 ahjortdal@gmail.com
15.HS i Serie 5 (FB15)      
Serie 5 - Pulje 22      
15.HS-Ansvarlig: Sebastian Møller Blok 27502694 sebastianblok@live.dk
15.HS-Ansvarlig: VAKANT    
16. HS i Serie 4 (FB10)      
Serie 4 - Pulje 14      
16.HS-Ansvarlig: Frederik Nygaard Nielsen 30297808 fnielsen.nygaard@gmail.com
16.HS-Ansvarlig: Christian Nielsen 31413565 crellenielsen@gmail.com
17.HS i Serie 4 (FB8)    
Serie 4 - Pulje 15      
17.HS-Ansvarlig: Steffen Glyseth 21615678 steffen167@hotmail.com
17.HS-Ansvarlig: Nicklas Glyseth 22876789 nicklasgpedersen@gmail.com
18.HS i Serie 5 (FB18)      
Serie 5 - Pulje 20      
18.HS-Ansvarlig: Christoffer Munk 28438230 christoffermunk@me.com
18.HS-Ansvarlig: Simon Jacobsen 22161257 jacobsen96@live.dk
19.HS i Serie 3 (FB4)      
Serie 3 - Pulje 10      
19.HS-Ansvarlig: Asger Lyng 28295013 asgerlyng@hotmail.com
19.HS-Ansvarlig: Mathias Helmark 26225013 m.helmark5@gmail.com
20.HS i Serie 4 (FB9)      
Serie 4 - Pulje 16      
20.HS-Ansvarlig: Tobias Josefsen Torp 91526996 tobiasjosefsen@hotmail.com
20.HS-Ansvarlig: Nicklas Rasmussen 22757540 nicklas2609@live.dk
21. HS i Serie 5       
       
21.HS-Ansvarlig: Vakant    
21.HS-Ansvarlig: Plads ledig    
22.HS - DFUNK (FB17)      
7-mands 4 - Pulje 1      
22.HS-Ansvarlig: Victor Christoffersen 27527729 vgchristoffersen@gmail.com
22.HS-Ansvarlig: Sune Christensen 50575504 sune2504@gmail.com
23.HS i Serie 5 (FB14)      
Serie 5 - Pulje 21      
23.HS-Ansvarlig: Thomas Schäffner 28185975 thomas.schff@hotmail.com
23.HS-Ansvarlig: Nick Søndergaard 50459323 nicksondergaard@hotmail.com
7M hold Mænd:      
7M HS1 i række 3 (FB8)      
7-mands 3 - Pulje 1      
7-mands HS 1-Ansvarlig: Simon Peter Møller 41694974 simon.peter.moller@gmail.com
7M HS2 i række 4 (FB15)      
7-mands 4 - Pulje 6      
7-mands HS2-Ansvarlig: Nicky Jensen 29646069 nickyjensen@live.dk
7M HS3 i række 4 (FB10)      
7-mands 4 - Pulje 4      
7-mands HS3-Ansvarlig: Jeppe Heien Madsen 31500010 jhm@bygst.dk
7M HS4 i række 2 (FB5)      
7-mands 2 - Pulje 3      
7-mands HS4-Ansvarlig: Johan Rath 27381995 johan_rath@yahoo.com
7M HS5 i Mesterrækken (FB1)      
7-mands M - Pulje 1      
7-mands HS5-Ansvarlig: Morten Sørensen 28552235 mosor@home.dk
7-mands HS5-Ansvarlig: Casper Sørensen 28997069 caspercls@gmail.com
7M HS6 i række 1 (FB2)      
7-mands 1 - Pulje 2      
7-mands HS6-Ansvarlig: Mads Vestergaard 31217854 madsve@hotmail.com
7-mands HS6-Ansvarlig: Frederik Villesen 29876719 frederikvillesen@gmail.com
7M HS7 i række 4 (FB16)      
7-mands 4 - Pulje 5      
7-mands HS7-Ansvarlig: Kasper Fønss Bach 21959394 kfbach@icloud.com
7M HS8 i række 1 (FB3)      
7-mands 1 - Pulje 1      
7-mands HS8-Ansvarlig: Daniel Pettersson 26825052 danielsp_140@hotmail.com
7M HS9 i række 3 (FB9)      
7-mands 3 - Pulje 2      
7-mands HS9-Ansvarlig: Hjalte Holmgaard 23283438 hjaltebreth@gmail.com
7M HS10 i række 3 (FB7)      
7-mands 3 - Pulje 5      
7-mands HS10-Ansvarlig: Victor Ulrich Nielsen 40520032 victor_ulrich@hotmail.com
7M HS11 i række 4 (FB11)      
7-mands 4 - Pulje 3      
7-mands HS11-Ansvarlig: Jonas Norup 30263233 jnorup88@gmail.com
7M HS12 i række 4 (FB12)      
7-mands 4 - Pulje 5      
7-mands HS12-Ansvarlig: Jens Pedersen 42409315 jens-op@hotmail.com
7M HS13 i række 4 (FB13)      
7-mands 4 - Pulje 2      
7-mands HS13-Ansvarlig: Tobias Lindberg Nielsen 21978111 tobias2lindberg@gmail.com
7M HS14 i række 4 (FB14)      
7-mands 4 - Pulje 1      
7-mands HS14-Ansvarlig: Kristian Madsen 26284929 kresser_madsen@hotmail.com
Gammelmandshold:      
11M Old Boys i række 1      
11-mands OB1 - Pulje 1      
11M OB-Ansvarlig: Michael Eiler 31239357 liebergeiler@hotmail.com
11M OB-Ansvarlig: Anders Svarrer 29661838 anders_svarrer@hotmail.com
7M Veteran i række 1      
7-mands VET - Pulje 3      
7-mands Veteran-Ansvarlig: Jesper Brendholdt 23494598 jb@frederiksberg-boldklub.dk
11M Masters i række 1      
Masters 1 - Pulje 1      
11-mands Masters-Ansvarlig: Jørgen Andersen 36163416 jand@post8.tele.dk
11-mands Masters-Ansvarlig: Søren Forup Larsen 23282858 forups@hotmail.com